Mikrobioomi tähtsust on raske alahinnata. Suur osa meie immuunsusest paikneb just soolestikus, mille põhielanikeks on erinevate bakterite kolooniad. Oma toiduvalikuga saame muuta keha bakteriaalset kooslust, millest omakorda sõltub, kui tugev on meie immuunsus ja kui hea on meie ainevahetus.
Kui Sind huvitab, mida tuleks süüa ja mida vältida, et Sinu mikrobioom oleks mitmekesine ja tasakaalus, siis oled oodatud Eesti Toitumisnõustamiskeskuse järgmisele koolitusele „Mikrobioomi tasakaalustamine toitumise kaudu“.

KOOLITUS TOIMUB VEEBISEMINARI VORMIS ÜLE INTERNETI. KOOLITUSEST ON VÕIMALIK TELLIDA JÄRELE VAADATAV SALVESTUS.

Lisaks eelnevale saad vastuse järgmistele küsimustele:
• Kas kõik bakterid minu kehas on „head“, või on ka „halbu“ baktereid?
• Milline on erinevate bakterite roll minu kehas?
• Millest toituvad bakterid?
• Kuidas toota rohkem häid baktereid?
• Kas häid baktereid saab vaid probiootikumidest?
• Millised toidud võiksid minu mikrobioomi kahjustada?
• Kui palju baktereid meie kehas elab ja kas neile on seatud ka mingi ohutu „ülempiir“?
• Mis moodi head bakterid immuunsust toetada aitavad?
• Kuidas vabaneda halbadest bakteritest?
• Millest sõltub ja milline on õige bakterite tasakaal?
Lektoriks on kogenud arst, toitumisterapeut, toitumise ja terviseteemade koolitaja dr. KRISTEL EHALA-ALEKSEJEV.

Kristel on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna, täiendanud ennast erinevates välisriikides, omandanud magistrikraadi toitumismeditsiini alal Belgias ning on hetkelTartu Ülikooli doktoriõppes reproduktiivmeditsiini suunal. Lisaks on Kristel omandanud ka Holistika Instituudis holistilise regressiooniterapeudi kutse ja omab ka toitumisterapeudi kutset.
Lisaks arstina töötamisele erinevates haiglates, kliinikutes ja meditsiiniasutustes on ta osalenud näiteks Eesti riikliku vähistrateegia, Eesti toitumisnõustajate kutsestandardite ja Eesti riiklike toitumissoovituste väljatöötamistel ning kuulub hetkel ka toitumisnõustajatele kutse andmise komisjoni. Kristel on olnud ka pikaajaline koolitaja, nõustaja ja ekspert erinevates toitumis- ja tervise teemades. Hetkel töötab ta Tartu Ülikooli Kliinikumi Meestekliiniku Tallinna filiaalis arst-toitumisterapeudina ja Sinu Arst toitumiskliinikus toitumisarstina.

Loeng toimub veebiseminari vormis üle interneti 18.07.2018 kell 17:30 – 20:00 .
Juhul kui sa ei saa osaleda koolituse otseülekandel, on sul võimalik tellida ka selle koolituse SALVESTUS ning seda järele vaadata. Koolituse toimumise ajal on võimalik lektorile esitada ka otse küsimusi.

Kõigile, kes soovivad osaleda 18.07 koolituse otsülekandel, saadame ka koolituse materjalid ning veebilingi koos juhistega hiljemalt 18.07 hommikul.

18.07 koolitusel osalemine maksab 17 euri ja koolituse salvestus 23 euri. Nii koolituse live ülekande kui salvestuse hind sisaldab ka koolitusmaterjale.

Koolitusel osalemiseks ning arve saamiseks saada palun e-kiri aadressile info@etnk.ee. 

 

Oma osaluse saad garanteerida ülekandega Eesti Toitumisnõustamiskeskuse kontole: EE467700771001691404. Koolituse eest tasunuile saadame mõni päev enne loengut nii loengumaterjalid kui juhised, kuidas veebi teel koolitusest osa saada.