Nädalamenüüd erinevatele toitumisvajadustele!

Kõik meie menüüd on väikese õpiku mõõtu, pdf-kujul e-raamatud, mahuga 24 kuni 78 lk (kõik alla 4MB). Igas menüüplaanis leiad söömise õpetuse, lihtsad retseptid ning toidutegemise käigu kirjelduse. Failid on kujundatud, sisaldades hulgaliselt pildimaterjali nii toorainest kui valmistoitudest, kõik retseptid on vajadusel faili sees „bookmarkside“ abil hõlpsalt leitavad.

Väljavalitud menüü saadame Sulle e-posti teel.

  • Menüüd on lihtsad ent põhjalikud
  • Toidud on maitsvad ja kergesti valmistatavad
  • Vajalikud toiduained on igapäevased, hõlpsasti kättesaadavad ja rahakotisõbralikud
  • Toitude valmistamiseks on antud selged juhised

MENÜÜDEST LÄHEMALT

Meie menüü on soovituslik toitumiskava eri vajadustest lähtuvalt, millega saad alustada oma toitumise tervislikumaks muutmist ja seda odavamalt personaalsest konsultatsioonist.
Taotleme söögitegemise lihtsust ja maitsvat tulemust. Oleme järeleandmatud kvaliteedis tähendamata tingimata ökotoitu. Toiduained on enamasti tavapoest ja turult kättesaadavad, kui tegemist ei ole just spetsmenüüga (nt nisuta-piimata või menopausi menüü).Soovime jääda tootjate, toodete, inimeste ja toitumissuundade vahel sõltumatuks olles alati avatud kaasa mõtlema kõiges uues.
Kasutame ära nii taimse- kui loomse toidu plusse ja väldime miinuseid. Me ei põlga ära ka kaasaegse toiduainetetööstuse pakutavat, kui tegemist on väärt tootega. Argipäev pakub oma kiirusega väljakutseid niigi, eneseületamise pinget ei pea kööki juurde tooma.

Väldime lahterdamast erinevaid toitumistavasid õigeks ja valeks. Inimene võib olla terve nii sega-, vegan- kui toortoidulisena, kui see talle sobib ja rõõmu valmistab. Me teeme teie eest ära töö, et saaksite hõlpsalt valida endale sobiva söömise viisi samas erinevat tüüpi toite kombineerides.

Projekt kasvas välja vajadusest täita tühimik teooria ja praktika vahel. Kõik teavad, et porgand ja kapsas on kasulikud, aga samas suhtumine köögivilja on ikka negatiivne. Kliente nõustades on selgunud, et kõige suuremaks takistuseks on oskamatus igapäevaseid toite tervislikumaks muuta. Miks, mida ja kuidas – nendele küsimustele me oma menüüdes vastamegi.

KUIDAS VALIDA SOBIVAIM MENÜÜ?

Tutvu menüüde lühikirjeldustega ostukeskkonnas „Menüüd“. Mitme menüü ostusoovi korral arvesta asjaoluga, et erinevates menüüdes on kasutatud sarnaseid retsepte, milles on tehtud väikeseid muudatusi vastavalt näidismenüü otstarbele. Ei ole vaja orienteeruda 100-s retseptis, et igapäevaselt hästi söönuks saada.

KUIDAS MEIE MENÜÜSID KASUTADA?

Kuna on ilmvõimatu teha kõigile ideaalselt sobivat menüüd, võta meie menüüd kui baasplaani oma toitumise muutmisel. Proovi nt nädal aega selle järgi süüa ning siis hakka tegema samaväärseid asendusi toitudega, mis on rohkem sinu maitse järele. Pööra tähelepanu liha, piimatoodete ja teraviljatoodete kasutamise sagedusele ja pildil näidatud portsjonite suurusele. Pane rõhku köögiviljatoitudele ning ära unusta tervislikke vahepalasid. Ole loominguline!

AGA KUI KÕHT JÄÄB TÜHJAKS VÕI SAAB LIIGA TÄIS?

Näidismenüüdes näidatud toidukogused sobivad kerge füüsilise aktiivsusega keskmist kasvu naisele. Kõik väiksemad-suuremad, istuva eluviisiga või vastupidi füüsiliselt väga aktiivsed võivad portsjonite suurust mõnevõrra vastavalt vähendada/suurendada. Sama kehtib ka meeste kohta. Lähtuda tuleb söömisel kerge täiskõhutunde tekkimisest ning sellest, kuidas end päeva plaanis üldiselt tunnete. Ei tohi olla pidevat nälja- ega ülesöömise tunnet.

SOOVID MENÜÜD PERSONAALSEMAKS MUUTA VÕI ON SUL MUID TOITUMISALASEID KÜSIMUSI?

Tule konsultatsioonile, saada kiri info@toitumisnoustamiskeskus.ee.

MIKS OSTA, KUI NETIS ON ROHKELT TASUTA INFOT?

Internetis on tõesti palju tasuta infot toitumise kohta, andmata seejuures terviklikku pilti. Sageli keskendutakse ühe toiduaine kiitmisele või mingi konkreetse dieedi promomisele eesmärgiga oma toodet müüa. Aga ega pulbritest-imejookidest söönuks saa. Sel oleks jumet, kui toote müügiga kaasneks toitumisalane nõustamine.

Igas meie menüüs võib leida nii teadus- kui tõenduspõhiseid fakte ja väiteid, aga ka positiivsel kogemusel põhinevaid soovitusi. Paljud inimesed jääks sobiva professionaalse abita, kui jääksime iga väite peale ootama laiapõhjalist kliinilist uuringut ning selle aktsepteerimist riiklike instantside poolt. Leiame, et kogemusliku teadmise alahindamine või selle edasi andmise keelamine on aja nõuetele jalgu jäämine.

Milline menüü valida?

Tahad osata oma seniseid lemmiktoite tervislikumaks tuunida? 
› VALI: LEGENDAARSED LEMMIKUD

Soovid mitmekesisemalt süüa, kuid valmistada toite kiirelt ja vähese vaevaga? 
› VALI: TERVISTAV MENÜÜ KÕIGESÖÖJALE

Kui vähegi usud, et süües päev läbi saab kaalu langetada.
› VALI: SÖÖMADRAAMA

Tselluliit rikub peegelpildi?
› PROOVI: KOLESTEROOLIMENÜÜ

Soovid proovida toor- ja taimetoidu mõju minivariandis? 
› VALI: TOIDUPAUS

Otsid lahendust erinevatele probleemidele (isud, meeleolud,üldine enesetunne)? 
› VALI: VERESUHKRUMENÜÜ

Tunned tõmmet taimetoitluse poole, aga ei tea, kuidas alustada? 
› VALI: TAIMEROHKE LIHATA MENÜÜ

Soovid lamedat kõhtu reede õhtuks kolme päevaga? 
› PROOVI: TOIDUPAUS

Arstil käik ehmatas ära? Kas tõesti aitab vaid tablett? 
› VALI: KOLESTEROOLIMENÜÜ

Oled terve, kuid suguvõsas esineb suhkruhaigust. Soovid vähendada riske?
› PROOVI: VERESUHKRUMENÜÜ

Tunned, et „parim enne“ on möödas, kuid soovid pikendada säilivusaega?
› VALI: MENOPAUSIMENÜÜ

Kas piimast või nisust loobuda? 
› PROOVI: NISUTA-PIIMATA MENÜÜ

Unistad paremast jumest ja puhtamast nahast? 
› VALI: TOIDUPAUS

Soovid kaalu vähendada, kuid keeldud põhimõtteliselt suurematest piirangustest? 
› VALI: TERVISTAV MENÜÜ KÕIGESÖÖJALE

Seedimine teeb uperpalle, kuid ei tea millest? 
› PROOVI: NISUTA-PIIMATA MENÜÜ

Vastasid paljudele küsimustele jaatavalt ning ei oska valida?
›VALI: TERVISTAV MENÜÜ KÕIGESÖÖJALE

I samm – Vali välja sobiv menüü

Menüüd leiad kerides alla.

II samm – Lisa menüü korvi

Vajuta “Lisa korvi” nuppu

III samm – Mine kassasse

Kassasse suunatakse sind automaatselt või vajutad päises “Ostukorv”.

IV samm – Esita tellimus

V samm – Naudi tulemust!