KOOLITUS

Rasedus ja toitumine – raseduse planeerimine, rasedusaegne toitumine ja vitamiinid, sünnituseks valmistumine, sünnitusjärgne taastumine ja imetamine, haiguslikus seisundis oleva raseda toetamine

Kas sa oled mõelnud, kui oluline on õige toitumine loote ja inimorganismi kujunemisel? Sa ju tead, et loote närvisüsteem, immuunsüsteem, organid, elundkonnad jne ehituvad üles nendest toitainetest, mida ta ema kaudu saab. Kas tead, milliseid toitained loode, imik ja ema vajavad, et mõlemad oleksid ja jääksid terveks ja õnnelikuks?

Kas tead, kui palju on imikuid ja väikeseid lapsi, kellel on juba sündides mõni mure, mis jääb teda saatma pikemaks ajaks või lausa kogu eluks? Kuidas seda vältida?

Väga sageli ammenduvad last kandval emal toitainete, vitamiinide, mineraalide varud organismis, mis mõjutab oluliselt ema enesetunnet või tervist.
Kuidas toetada haigusseisundis olevat rasedat?

EESTI TOITUMISNÕUSTAMISKESKUS KORRALDAB 12. VEEBRUARIL 2017 KOOLITUSE RASEDUSE EELSEST, -AEGSEST JA -JÄRGSEST TOITUMISEST.

Koolitusel teeme põhjaliku ülevaate järgmistest teemadest:
• kuidas valmistuda terve ja elurõõmsa lapse sündimiseks, mida jälgida, mida vältida jne
– vedeliku tasakaal,
– toiduenergia tasakaal ja toitainete vajadus,
– alkohol ja kofeiin,
– isud ja toiduga seotud ebamugavustunded,
– haiguslikud seisundid raseduse ja imetamise ajal
• haiguslikus seisundis oleva raseda toetamine
– kilpnäärme probleemid,
– hüpertoonia
– diabeet
– ülekaalulisus

Lektoriks/koolitajaks on Tartu Ülikooli arstiteaduskonda lõpetav toitumiskonsultant ja –koolitaja Kadi Helme (stud med VI), kes on oma teadmisi täiendanud paljudes välisriikides sh Ameerika Ühendriikides ja Suurbritannias. Kadi on kogenud tervisliku toitumise alaste koolituste, seminaride ja töötubade läbiviija nii Eestis kui ka Ameerikas. Tema koolitused on teaduspõhised, kuid samas väga kaasahaaravad ning vürtsitatud paljude praktiliste näidetega.

Koolitus toimub Tallinnas Eesti Puuetega Inimeste Koja ruumides, aadressil Toompuiestee 10:
12. veebruaril 2017 kl 13-17,

Osavõtutasu on 22 eurot (ETNÜ liikmele 19 euri). Hind sisaldab materjale ja kohvipausi.

REGISTREERUMISEKS saada palun e-kiri info@etnk.ee

Koolitusel osalemise kohta saadame ka arve. Koha koolitusel tagab ülekanne Eesti Toitumisnõustamiskeskuse kontole: EE467700771001691404.

Täiendavat ja jooksvat infot jälgi Eesti Toitumisnõustamiskeskuse FB lehelt https://www.facebook.com/events/406361829706287/ .
Oleme rõõmsad kui jagad seda infot 🙂