Eesti ToitumisnõustamisKeskus korraldab
2. novembril koolituse, mis on suunatud seedimisele, soolestikule, ainevahetusele ja seedeprobleemidele:
„SEEDESÜSTEEMI FUNKTSIONEERIMINE JA AINEVAHETUS“
Alla neelatud toit läbib 8-10 – meetrise teekonna, mille jooksul ta töödeldakse väikesteks komponentideks, mis on vajalikud organismi ja rakkude ehituseks ja kehafunktsioonide täitmiseks.
Soolestikku peetakse inimese peamiseks immuunorganiks, kuna 70-80% immuunrakkudest asub just seal. Samuti on hakatud soolestikku kutsuma meie teiseks ajuks, kuna see mõjutab otseselt meie närvisüsteemi, emotsioone, keskendumisvõimet jne. Soolestik ja seedimine on seotud ka kehakaaluga, isude kontrollimisega, naha tervisega ja paljude muude oluliste funktsioonide ja protsessidega. Näiteks soolestikus moodustub ligi 90% serotoniinist (heaolu/naudingu hormoon), mille puudumine võib meid viia vaimse tervise probleemideni.
2. novembri koolitusel saad teada, millest seedeelundkond koosneb, mis mõjutab seedimist, kas ja kuidas seeduvad erinevad toidud ja toitained, mis on paljude seedeprobleemide põhjused ja kuidas neid vältida,
Muuhulgas puudutame järgmisi teemasid:
– Seedetrakti anatoomia, seedetrakti erinevad osad,
– Seedeelundid, nende funktsioonid ja toimimine,
– Seedeensüümid ja nende töö,
– Seedimist mõjutavad näärmed,
– Seedimise põhitõed,
– Soolestiku mikrofloora,
– Sülg ja selle funktsioonid,
– Erinevate toitainete seedimine ja imendumine,
– Seedesüsteemi ja närvisüsteemi seotus,
– Seedeprobleemid ja nende põhjused,
– Milliste toitainetega turgutada seedimist ja mida tasuks vältida või vähendada.
Lektoriks on arst, toitumiskonsultant ja –koolitaja dr. KADI HELME.
Kadil on ka oma toitumisnõustamise praksis ning ta on kogenud tervisliku toitumise alaste koolituste, seminaride ja töötubade läbiviija nii Eestis kui ka Ameerikas. Ta on oma teadmisi lisaks Eestile täiendanud nii Ameerikas kui Inglismaal ning uurinud põhjalikult erinevaid valdkondlike teadusallikaid.
Loengu kolme tunni jooksul läheneme teemale teaduspõhiselt lähtuvalt raku biokeemiast ja füsioloogiast, kuid teeme seda väga lihtsalt, kaasahaaravalt, kasutades paljusid praktilisi näiteid ja kaasusi.
Loeng toimub 2. novembril kell 17:30 – 20:30 Tallinnas, Lootsi 10, Kochi Aitade konverentsiruumis.
Osavõtutasu on 22 eurot (ETNÜ liikmetele 19 euri), mis sisaldab koolitust, põhjalikku slaidimaterjali ja snäki- ning kohvipausi.
Pakume ka võimalust loengul osalemiseks läbi veebiülekande. Kõikidele veebiülekandele registreerunuile saadame enne koolitust lingi, mille vahendusel saate jälgida koolitust mugavalt sõltumata asukohast. Veebiülekande vahendusel osalemisel on osalustasu 19 euri. Osalustasu sisaldab ka elektroonilisi koolitusmaterjale.
Loengule REGISTREERUMISEKS saada palun e-kiri mailto:info@etnk.ee.
Saadame registreerunuile ka koolituse arve. Koha koolitusel tagab ülekanne MTÜ Eesti Toitumisnõustamiskeskus kontole: EE467700771001691404. Eelneval kokkuleppel on võimalik tasuda ka kohapeal.
Täiendavat ja jooksvat infot jälgi Eesti Toitumisnõustamiskeskuse FB lehelt, meie koduleheküljelt www.etnk.ee, või küsi julgesti 50 98 809 (Alo) , 51 06 793 (Ketlin)
Oleme rõõmsad, kui jagad seda infot.
Kohtumiseni!
NAUDI TERVET ELU!