Mikrobioomi tähtsust on raske alahinnata. Suur osa meie immuunsusest paikneb just soolestikus, mille põhielanikeks on erinevate bakterite kolooniad. Oma toiduvalikuga saame muuta keha bakteriaalset kooslust, millest omakorda sõltub, kui tugev on meie immuunsus ja kui hea on meie ainevahetus.
Kui Sind huvitab, mida tuleks süüa ja mida vältida, et Sinu mikrobioom oleks mitmekesine ja tasakaalus, siis oled oodatud Eesti Toitumisnõustamiskeskuse järgmisele koolitusele „Mikrobioomi tasakaalustamine toitumise kaudu“.

KOOLITUS TOIMUS VEEBISEMINARI VORMIS. KOOLITUSEST ON VÕIMALIK TELLIDA JÄRELE VAADATAV SALVESTUS (2h 28 min).

Lisaks eelnevale saad vastuse järgmistele küsimustele:
• Kas kõik bakterid minu kehas on „head“, või on ka „halbu“ baktereid?
• Milline on erinevate bakterite roll minu kehas?
• Millest toituvad bakterid?
• Kuidas toota rohkem häid baktereid?
• Kas häid baktereid saab vaid probiootikumidest?
• Millised toidud võiksid minu mikrobioomi kahjustada?
• Kui palju baktereid meie kehas elab ja kas neile on seatud ka mingi ohutu „ülempiir“?
• Mis moodi head bakterid immuunsust toetada aitavad?
• Kuidas vabaneda halbadest bakteritest?
• Millest sõltub ja milline on õige bakterite tasakaal?
Lektoriks on kogenud arst, toitumisterapeut, toitumise ja terviseteemade koolitaja dr. KRISTEL EHALA-ALEKSEJEV.

Kristel on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna, täiendanud ennast erinevates välisriikides, omandanud magistrikraadi toitumismeditsiini alal Belgias ning on hetkelTartu Ülikooli doktoriõppes reproduktiivmeditsiini suunal. Lisaks on Kristel omandanud ka Holistika Instituudis holistilise regressiooniterapeudi kutse ja omab ka toitumisterapeudi kutset.
Lisaks arstina töötamisele erinevates haiglates, kliinikutes ja meditsiiniasutustes on ta osalenud näiteks Eesti riikliku vähistrateegia, Eesti toitumisnõustajate kutsestandardite ja Eesti riiklike toitumissoovituste väljatöötamistel ning kuulub hetkel ka toitumisnõustajatele kutse andmise komisjoni. Kristel on olnud ka pikaajaline koolitaja, nõustaja ja ekspert erinevates toitumis- ja tervise teemades. Hetkel töötab ta Tartu Ülikooli Kliinikumi Meestekliiniku Tallinna filiaalis arst-toitumisterapeudina ja Sinu Arst toitumiskliinikus toitumisarstina.

Loeng toimus veebiseminari vormis .
Sul on võimalik tellida toimunud koolituse SALVESTUS (2h 28 min) ning seda järele vaadata. Koos järelvaadatava koolituse salvestusega saadame sulle ka põhjalikud koolituse materjalid.

Koolituse salvestus ja materjalid maksavad 18 euri.

Koolituse salvestuse saamiseks saada palun e-kiri aadressile info@etnk.ee