Eesti ToitumisnõustamisKeskus korraldab 9. augustil koolituse, mis on seekord suunatud seedimisele, soolestikule, ainevahetusele ja seedeprobleemidele:

„SEEDESÜSTEEMI FUNKTSIONEERIMINE JA AINEVAHETUS RAKUBIOLOOGIAST LÄHTUVALT“

Suhu pandud toit läbib 8-10 meetrise teekonna, mille jooksul ta töödeldakse väikesteks komponentideks, mis on vajalikud organismi ja rakkude ehituseks ja funktsioonide täitmiseks.

Soolestikku peetakse inimese peamiseks immuunorganiks, kuna ligi 70-80% immuunrakkudest asub just seal. Samuti on hakatud kutsuma soolestikku meie teiseks ajuks, kuna see mõjutab otseselt meie närvisüsteemi, emotsioone, keskendumisvõimet jne. Soolestikku ja seedimist saab siduda kehakaaluga, isude kontrollimisega, naha tervisega ja paljude muude oluliste funktsioonide ja protsessidega.

9. augusti koolitusel saad teada, millest seedeelundkond koosneb, mis mõjutab seedimist, kas ja kuidas seeduvad erinevad toidud ja toitained, mis on paljude seedeprobleemide põhjused ja kuidas neid vältida,

Muuhulgas puudutame järgmisi teemasid:

  • Seedetrakti anatoomia, seedetrakti erinevad osad,
  • Seedeelundid, nende funktsioonid ja toimimine,
  • Seedeensüümid ja nende töö,
  • Seedimist mõjutavad näärmed,
  • Seedimise põhitõed,
  • Soolestiku mikrofloora,
  • Sülg ja selle funktsioonid,
  • Erinevate toidu- ja toitainete seedimine ja imendumine,
  • Seedesüsteemi ja närvisüsteemi seotus,
  • Seedeprobleemid ja nende põhjused.

Lektoriks on arst, toitumiskonsultant ja –koolitaja dr. KADI HELME.

Kadil on ka oma toitumisnõustamise praksis ning ta on kogenud tervisliku toitumise alaste koolituste, seminaride ja töötubade läbiviija nii Eestis kui ka Ameerikas. Ta on oma teadmisi lisaks Eestile täiendanud nii Ameerikas kui Inglismaal ning uurinud põhjalikult erinevaid valdkondlike teadusallikaid.

Loengu kolme tunni jooksul läheneme teemale teaduspõhiselt lähtuvalt raku biokeemiast ja füsioloogiast, kuid teeme seda väga lihtsalt, kaasahaaravalt, kasutades paljusid praktilisi näiteid ja kaasusi.

Loeng toimub 9. augustil kell 17:30 – 20:30 Tallinnas, Toompuiestee 10, Eesti Puuetega Inimeste Koja ruumides.

Osavõtutasu on 22 eurot (ETNÜ liikmetele 19 euri), mis sisaldab koolitust, põhjalikku slaidimaterjali ja snäki ning kohvipausi.

Loengule REGISTREERUMISEKS saada palun e-kiri info@etnk.ee .
Saadame registreerunuile ka koolituse arve. Koha koolitusel tagab ülekanne MTÜ Eesti Toitumisnõustamiskeskus kontole: EE467700771001691404. Eelneval kokkuleppel on võimalik tasuda ka kohapeal.

Täiendavat ja jooksvat infot jälgi Eesti Toitumisnõustamiskeskuse FB lehelt, meie koduleheküljelt www.etnk.ee, või küsi julgesti 5 09 88 09 (Alo)
Oleme rõõmsad kui jagad seda infot.

Kohtumiseni!
NAUDI TERVET ELU!