Eesti Toitumisnõustamiskeskus korraldab 6. novembril koolituse VAIMSE tervise teemal „Stressi maandamine ja Närvisüsteemi toetamine läbi toitumise“

Käsitleme teemasid nagu stress, HPA telg, uni ja uneproblemaatika, valud (peavalud: kaasaarvatud migreen), kehakaalu seosed stressiga, erinevate vaimse tervise kõrvalekallete (depressioon, ärevus, jne) toetus toitumise ja elustiili abiga ning palju, palju muud põnevat! Käsitlusele tulevad ka mõningad uuemad suunad neuroloogiliste haiguste ravi toetusest läbi toitumise ja elustiili. 

Käes on sügis ja sügismasendus pole eestlastele kaugeltki võõras tunne. Just seetõttu valisime uue koolituse teemaks vaimse tervise toetuse. Uuel koolitusel räägime, kuidas läbi teadliku toitumise ja elustiili oma närvisüsteemi toetada. Sarnaselt eelnevatele koolitustele õpime aga ka rakufunktsioone tundma. Sel korral keskendume närvirakkude imelisele maailmale ning vaatleme inimkeha erinevaid närvisüsteeme ning nende koostoimimist. Raku biokeemia, anatoomia ja füsioloogia käsikäes on ka selle koolituse alustalad.
Lektoriks on Tartu Ülikooli arstiteaduskonda lõpetav toitumiskonsultant ja –koolitaja KADI HELME. Kadil on oma toitumisnõustamise praksis ning ta on kogenud tervisliku toitumise alaste koolituste, seminaride ja töötubade läbiviija nii Eestis kui ka Ameerikas. Ta on oma teadmisi lisaks Eestile täiendanud nii Ameerikas kui Inglismaal ning uurinud põhjalikult erinevaid valdkondlike teadusallikaid.

Loeng on suunatud ennekõike küll toitumisspetsialistidele, kuid sobib kõigile, kes sooviksid rohkem teada vaimsest tervisest, stressist ja närvisüsteemist, alates rakkude tasandist kuni tervikpildini.
Loengu nelja tunni jooksul läheneme teemale teaduspõhiselt lähtuvalt raku biokeemiast ja füsioloogiast, kuid teeme seda väga kaasahaaravalt, kasutades paljusid praktilisi näiteid ja kaasusi.

Loeng toimub 6. novembril kell 13:00 – 17:00 Tallinnas Holistika Instituudi ruumides aadressil Endla 15.

Osavõtutasu on 22 eurot (ETNÜ liikmetele 19 euri) loeng, mis sisaldab koolitust, põhjalikku slaidimaterjali ja 2 kohvipausi.

Loengule REGISTREERUMISEKS saada palun e-kiri info@etnk.ee. Saadame registreerunuile ka koolituse arve. Koha koolitusel tagab ülekanne MTÜ Eesti Toitumisnõustamiskeskus kontole: EE467700771001691404.

Registreerumine on avatud kuni kohti jätkub.
Täiendavat ja jooksvat infot jälgi meie koduleheküljelt www.etnk.ee või Eesti Toitumisnõustamiskeskuse FB lehelt.
Oleme rõõmsad kui jagad seda infot.
Kohtumiseni!
NAUDI TERVET ELU!