Loengusari: Funktsionaalne toitumine rakubioloogiast lähtuvalt –
Fertiilsus ning seksuaalsus meestel ja naistel.

Läheme sügavamalt sugurakkude funktsioneerimise maailma. Viljakuse ja seksuaalsuse probleemid tänapäeva ühiskonnas ning mil määral saame me ise neid probleeme ennetada või mõjutada läbi teadliku elustiili.

Eesti Toitumisnõustamiskeskus korraldab loengusarja toitumise alustaladest rakubioloogiast lähtuvalt.
Antud loengusari on suunatud ennekõike toitumisspetsialistidele, treeneritele, aga ka kõikidele teistele valdkonna huvilistele, kes sooviksid rohkem teada rakkude funktsioneerimise alustest ja sellest tulenevalt erinevate organsüsteemide vajadusest, tagamaks nende parim tervis ja toimimine. Raku ehitusest ja funktsioonidest aru saamine on elementaarne inimorganismi mõistmiseks ja on seetõttu vajalikuks alusteadmiseks toitumisnõu andmisel, treeningkavade koostamisel, aga ka iseenda või oma pereliikmete toitumis- ja liikumisharjumuste kujundamisel. Loengusarja eesmärk on põimida anatoomia-füsioloogia ja keha biokeemia ühtseks süsteemiks, mis aitaks mõista keha terviklikku toimimist. Loengute käigus kajastame maksimaalselt teaduspõhiseid teadmisi.

Loengusari koosneb neljast loengutsüklist, igas loengus keskendutakse erinevate elundkondade toimimisele ja nende spetsiifiliste rakkude ehitusele ja ülesannetele:
I Põhjalik ülevaade raku ehitusprintsiipidest. Hormoonsüsteem kui rakufunktsiooni reguleerija. Emotsioonide ja rakkude funktsioneerimise biokeemilised seosed. Närvisüsteemi mõju rakkude tööle. Immuunsüsteemi toimimine, immuunrakud ning nende toetus läbi toitumise. (LOENG ON JUBA TOIMUNUD)

II Lihas- ja luuraku ehitus ja töö. Treeningujärgse lihastaastumise toetamine. Luude ainevahetuse toimimine ja neid mõjutavad hormoonid. Luudega seotud haiguste ennetamine toitumise abil. (LOENG ON JUBA TOIMUNUD)

III Seedesüsteemi funktsioneerimine rakkude biokeemiast lähtuvalt. Keskendume seedetrakti mõjutavatele hormoonidele ja nende toimele. (LOENG ON JUBA TOIMUNUD)

IV Fertiilsus ning seksuaalsus meestel ja naistel. Läheme sügavamalt sugurakkude funktsioneerimise maailma. Viljakuse ja seksuaalsuse probleemid tänapäeva ühiskonnas ning mil määral saame me ise neid probleeme ennetada või mõjutada läbi teadliku elustiili.

Loengusarja korraldajaks on Eesti Toitumisnõustamiskeskus ning koolitussarja läbiviijaks Tartu Ülikooli arstiteaduskonda lõpetav toitumiskonsultant ja –koolitaja Kadi Helme. Kadi on kogenud tervisliku toitumise alaste koolituste, seminaride ja töötubade läbiviija nii Eestis kui ka Ameerikas. Tema koolitused on teaduspõhised, kuid samas väga kaasahaaravad ning vürtsitatud paljude praktiliste näidetega.

Loengud toimuvad Tallinnas Eesti Puuetega Inimeste Koja ruumides, aadressil Toompuiestee 10:
I loeng 15. mail 2016 kl 13-17, (toimunud)
II loeng 28. mail 2016 kl 13-17, (toimunud)
III loeng 3. augustil 2016 kl 17.30-21.30 (toimunud)
IV loeng 23. augustil kl 17.30-21.30

Loengul osalemine ei eelda eelnenud loengul osalemist.

Loengusari viiakse läbi koostöös Põhja-Eesti Autismi Liiduga.
Osavõtutasu on 17 eurot loeng. Hind sisaldab koolitust ja kohvipause.

REGISTREERUMISEKS saada palun e-kiri info@etnk.ee.

Koha koolitusel tagab ülekanne (selgitusse märkige osaleja nimi + loengutsükli nr) Eesti Toitumisnõustamiskeskuse kontole: EE467700771001691404. Soovijad saavad ka koolitusel osalemise kohta arve.
Kohad on piiratud! Registreerumine on avatud kuni kohti jätkub.

Täiendavat ja jooksvat infot jälgi meie koduleheküljelt või Eesti Toitumisnõustamiskeskuse FB lehelt.
Oleme rõõmsad kui jagad seda infot 🙂
Kohtumiseni 😉

NAUDI TERVET ELU!