Käsitleme teemasid nagu stress, HPA telg, uni ja uneproblemaatika, valud (peavalud: kaasaarvatud migreen), kehakaalu seosed stressiga, erinevate vaimse tervise kõrvalekallete (depressioon, ärevus, jne) toetus toitumise ja elustiili abiga ning palju, palju muud põnevat! Käsitlusele tulevad ka mõningad uuemad suunad neuroloogiliste haiguste ravi toetusest läbi toitumise ja elustiili.
Sarnaselt kõikidele meie koolitustele, õpime muuhulgas ka rakufunktsioone tundma. Sel korral keskendume närvirakkude imelisele maailmale ning vaatleme inimkeha erinevaid närvisüsteeme ning nende koostoimimist. Raku biokeemia, anatoomia ja füsioloogia käsikäes on ka selle koolituse alustalad.
Loeng on suunatud ennekõike küll toitumisspetsialistidele, kuid sobib kõigile, kes sooviksid rohkem teada vaimsest tervisest, stressist ja närvisüstemist alates rakkude tasandist kuni tervikpildini.

Loengu nelja tunni jooksul läheneme teemale teaduspõhiselt lähtuvalt raku biokeemiast ja füsioloogiast, kuid teeme seda väga kaasahaaravalt, kasutades paljusid praktilisi näiteid ja kaasusi.